In memoriam Hanny Friesen

Hanny Friesen (1950-2021)

Aan het begin van de Goede Week is Hanny gestorven, aan het begin van de Paasweek hebben we haar begraven. Op de rouwkaart stond treffend: “ze had zo graag nog wat langer willen leven.” In de gesprekken met haar – sinds ze wist dat ze ongeneeslijk ziek was – zei ze herhaaldelijk dat ze blij was dat ze haar leven niet uitgesteld had tot na haar pensioen.

Hanny heeft een vol en mooi leven geleid, jarenlang als kinderarts in de tropen en als docent in Malawi, ook na haar pensioen. Ze heeft veel gereisd en nieuwsgierig en leergierig als ze was, is ze in het laatste jaar nog begonnen aan een nieuwe studie. Veel mensen zullen haar missen, omdat ze een van die uitzonderlijke mensen was die gemakkelijk contacten leggen die verder gaan dan beleefdheidsknikjes. In de Cenakelkerk heeft ze de niet altijd gemakkelijke taak van locatiecoördinator vervuld en met haar efficiëntie en voortvarendheid – vaak op de achtergrond – het werk gedaan waardoor een geloofsgemeenschap kan functioneren. Ook heeft ze meegedaan in de groep die bezig is de visie te ontwikkelen voor de komende jaren voor onze parochie. In de preekgroep was ze een van de leden die niet tevreden was met gemakkelijke antwoorden en bleef doorvragen – ook buiten de preekgroep. Parochiebreed hebben we een paar jaar geleden, als een Adventsproject, haar werk in Malawi concreet ondersteund met een flinke bijdrage voor de aanschaf van boeken voor haar studenten kindergeneeskunde. Ook wij hadden haar graag een langer leven gegund. Moge zij thuisgekomen zijn bij God.

Herwi Rikhof, pastor

Meer nieuws

Pinksteren 2021. Mgr. de Korte: Enthousiast ons Geloof leven – Op weg naar het feest van de Geest

Afgelopen donderdag hebben wij weer de Hemelvaart van de Heer […]

Overweging, 16 mei, 7e zondag Pasen 2021 B door pastoor Jacques Grubben.

Enige jaren geleden vertelde een priestervriend mij over een beeld […]

Preek  Hemelvaart des Heren 2021 Cenakelkerk

Preek  Hemelvaart des Heren 2021            […]

Overweging, 13 mei, Hemelvaart 2021 B door pastoor Jacques Grubben.

Geborgen zijn, daar gaat toch ieders verlangen naar uit! Bij […]

Kerk Malden zoekt “poets-engelen”

De gezellige poetsploeg van de H. Antonius Abtkerk in Malden zoekt […]